Google analytics jest programem darmowym

Google analytics jest programem darmowym

Większość osób nie zastanawia się nad tym nad zależnością w jaki sposób są porządkowane wyniki znalezionych stron przez wyszukiwarkę google. Zadziwiająca mała ilość użytkowników wyszukiwarek internetowych zdaje sobie sprawę, z tego iż z reguły pierwsze trzy wyniki ukazujące się w wyszukiwarce są to tak zwane linki sponsorowane. Linki sponsorowane to nic innego jak rodzaj reklamy internetowej.

Reklamy o wiele skuteczniejszej od tak zwanych pop - upów, czyli popularnych "wyskakujących okienek" lub bannerów. Pierwsze wprawiają w irytację internautów a nie chcemy przecież zniechęcić potencjalnego klienta!, drugie są automatycznie pomijane przez oczy użytkowników sieci. Linki sponsorowane są wolne od obu tych wad.

Ich wielką zaletą jest to, iż pojawiają się tylko wtedy, gdy konsument szuka związanej z naszą ofertą frazy. To z jakimi frazami chcemy połączyć naszą witrynę możemy zdefiniować w programie google adwords. Google adwords to przynoszący kolosalne zyski swojemu producentowi program pozwalający na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwarki Google i na stronach współpracujących z programem Google AdSense.

Jakość kampanii za pomocą google adwords jest mierzona za pomocą tzw. współczynnika kliknięć. Innym przydatnym narzędziem ze stajni Googlea jest google analytics.

Google analytics jest to program stworzony do dokonywania analizy statystyk serwisów WWW. Google analytics jest programem darmowym dla wszystkich posiadaczy konta google.Na podstawie serwisu: kompan.pl/polski/informacje/uslugi/reklama-kontekstowa

Pozostałe zdjęcia


Tagi: linki sponsorowane, google analytics, google adwords
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   7   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google