Ecokardiograf

Ecokardiograf

Zastanawialiście się kiedyś w jakim stopniu jesteśmy świadkami rozwoju technologii? Najdoskonalej widać to na przykładzie elektroniki. Telefony komórkowe starzeją się w tempie niewyobrażalnym. Komputery podobnie.

Podobne wpisy

logo wpisu Trzy zasady

Luk

Trzy zasady

Aby wyprodukować jedną maszynę potrzebujemy wiele rzeczy oraz narzędzi. Jedną z nich są sieci bezprzewodowe. Internet w każdym miejscu jest potrzebny aby nie bawić się z dodatkowymi kablami, które tylko przeszkadzają w...

Najmniejszy, niemal zerowy, rozwój w elektronice wykazuje chyba jedynie kardiograf. Logiq i Vivid to firmy zajmujące się produkcją kardiografów. Od blisko 20 lat w tej branży nie nastąpił żaden ruch na drodze do rozwoju urządzeń.

Możliwe, że wynika to z tego, że zarówno logiq i vivid nie czują presji ze strony innych firm. Prowadzą swojego rodzaju monopol, dzieląc się rynkiem i nie wchodząc sobie w drogę. Czasami można odnieść wrażenie, że logiq i vivid to jedna firma produkująca ten sam echokardiograf.

Urządzenia obu producentów praktycznie się od siebie nie różnią. Z drugiej strony echokardiograf to urządzenie, w którym ciężko o innowacje. Swoją podstawową i jedyną funkcjonalność spełnia on doskonale w swojej obecnej postaci.

Jego rozwój technologiczny mógłby się wiązać albo ze zwiększeniem zagrożenia zdrowia dla pacjenta, albo z niepotrzebnym dodatkiem do prostoty jaką prezentuje obecne urządzenie. Trzeba przyznać, że swoje funkcje echokardiograf spełnia idealnie i nie ma potrzeby aby to zmieniać. Możliwe, że również dlatego obie firmy stoją w miejscu.

Nie ma sensu ingerować w coś co jest idealne i ingerencji zwyczajnie nie potrzebuje.

Pozostałe zdjęcia


Tagi: www.windowssite.pl, ,
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   46   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google