Wykład na temat form współczesnego transportu

Wykład na temat form współczesnego transportu

Wielu z nas z pewnością miało do czynienia z takimi czynnikami transportu jak transport lotniczy, ale także z tymi mniej znanymi z nazwy jak transport ponadgabarytowy i drobnica morska. Czy zastanawialiście się kiedyś, jaką drogą przybywają do naszego kraju te wszystkie koszulki z Chin i małe rzeczy. Otóż to wszystko, co nie musi zostać przetransportowane żeglugą morską w kontenerach to właśnie jest transportowane, jako drobnica morska.

Podobne wpisy

logo wpisu Oszczędność nie popłaca

Czarny

Oszczędność nie popłaca

Nie wszystko co jest tanie jest dobre. Kilka dni temu postanowiłem skorzystać z pomocy kuriera. Miałem do wysłania dosyć dużą paczkę ze sprzętem komputerowym. Wartość samego sprzętu może nie była tak wielka, bo zamykała...

Drobnica morska jest jednym z tych form transportu, które nie wymagają dużych nakładów. Natomiast, jeśli chodzi o transport lotniczy, to jest najbardziej rozpowszechnionym transportem, po które sięgają duże firmy eksportujące na inne tereny i kontynenty dostarczając tam swój towar. Transport lotniczy to także duża wygoda, jeśli chodzi o czas dostarczenia załadunku z jednego punktu do drugiego.

Drugim ważnym rodzajem dostawy w branży dostawczej jest transport ponadgabarytowy, wspomniany już dziś na początku naszego wywodu. Za tym znaczeniem transport ponadgabarytowy kryje się po prostu przewóz np. ciężarówkami towaru takiego jak stal, czy drewno do innego państwa.

Wtedy odbywa się to właśnie taką drogą. Ale jakąkolwiek formę transportu wybrać to firmy zawsze stawiać będą przede wszystkim na czas i termin dostawy. Bo czasem kwestia czasu to kwestia dużych pieniędzy.

Firmy transportowe bardzo często wymyślają coraz to nowsze formy transportu, szybsze i bardziej niezawodne.


Tagi: www.windowssite.pl, ,

Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   26   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google