sposoby obliczania var i ryzyko finansowe.

sposoby obliczania var i ryzyko finansowe.

Metoda wariancji-kowariancji, symulacja historyczna i rozwiązanie Monte Carlo-do tej pory słowa te, nie mówiły mi nic konkretnego. Dziś wiem, że są to sposoby obliczania var. Var jest to inaczej analiza wartości zagrożonej.

Podobne wpisy

logo wpisu Półamatorska produkcja

Ologierd

Półamatorska produkcja

Jestem producentem półamatorskiej produkcji filmowej o nazwie szybkie gumy. Będzie to pewnego rodzaju hybryda filmu Szybcy i Wściekli, oraz popularnych w Ameryce...

Zjawisko można określić działaniem prewencyjnym, które ma przede wszystkim obliczyć ryzyko finansowe. To najbardziej znana metoda. Znajduje swoje zastosowanie w bankach, firmach, instytucjach publicznych i prywatnych.

Każdy bowiem wie, jak groźne może być ryzyko finansowe. var ma właśnie obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia straty pieniężnej, przy danych założeniach. Do obliczenia stosuje się trzy wyżej wymienione metody.

Każda z nich jest skuteczna i wymaga odpowiednich danych. Potrzebne są między innymi: stopa zwrotu, tolerancja, poziom czasowy, cena, zmienność w danym momencie. Analiza wartości zagrożonej nie jest prosta, choć jej wynik powinien być czytelny i przejrzysty dla każdego.

Pamiętajmy, że jest to metoda, która szacuje prawdopodobieństwo. Ma ona jedynie być wskazówką, która informuje, kiedy i jakie, może wystąpić ryzyko finansowe. Wówczas my, dysponując odpowiednimi środkami ochrony, musimy starać się zapobiec sytuacji kryzysu.

Każdy chce utrzymać się na rynku. A analiza wartości zagrożonej pozwala na śledzenie kształtowania się różnych zmian na rynku. Jest to pomocna informacja dla wszelkich firm i działalności.

Korzystają z niej najczęściej banki w przypadku obliczania kredytów i ryzyka bankowego.


Tagi: www.windowssite.pl, ,

Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   178   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google