Biofarmakologia szansą dla medycyny

Biofarmakologia szansą dla medycyny

Czy wiesz czym są leki biopodobne? Są to leki bliskie, lecz nie identyczne, do leku biologicznego, który został już dopuszczony do obiegu farmaceutycznego. Leki biopodobne starają się naśladować inny lek, można powiedzieć, że są jego zamiennikami. Biotechnologia to dziedzina nauki, dzięki której tego typu zabiegi są bardzo rozpowszechnione.

Podobne wpisy

logo wpisu Rady specjalistów jak leczyć katar

Natalka

Rady specjalistów jak leczyć katar

W dzisiejszym odcinku "medycyna i ty" dowiedzą się Państwo jak skutecznie radzić sobie z katarem. Jak wiadomo nikt z nas nie lubi jak ciągle mu cieknie z nosa, czy ciągle kicha. Zużywamy całe wagony chusteczek, a katar nie przechodzi. My Wam damy dziś parę...

Dają one szanse leczenia wielu schorzeń, są nawet głosy, że umożliwiają terapię chorób dotychczas uznawanych za nieuleczalne. Biofarmaceutyki, które są synonimiczną nazwą na leki biopodobne leczą obecnie około pół miliona pacjentów. Dla przykładu biofarmaceutyki mogą leczyć defekty enzymatyczne np.

niedokrwistość. Biotechnologia to dyscyplina ścisła, która wykorzystuje procesy biologiczne na skalę przemysłową. Bez wahania jest to niesamowita możliwość rozwoju nauki i postawienia bariery rozwojowi niebezpiecznych chorób.

Dlatego też od jakiegoś czasu kierunek biotechnologia na wielu uczelniach jest zamawiany. Oznacza to, że studenci zaliczając kolejne etapy studiów dostają stypendium za sam fakt studiowania na kierunku zamawianym. Odmiana biotechnologii, która skupia się na ochronie zdrowia oraz nad badaniami i produkcją, nazywana jest biotechnologią czerwoną.

Rozwój diagnostyki genetycznej czy genoterapii już zrobił wiele dobrego na arenie farmaceutyki, a możemy sobie wyobrazić co może zrobić jeszcze w przyszłości. Biofarmaceutyki zawierają molekuły, które są wytwarzane przez żywe organizmy w przeciwieństwie do tradycyjnych leków, które opierają się jedynie na przemianach chemicznych. Czy jest to szansa dla przyszłej medycyny?.



Na podstawie serwisu: www.polpharmabiologics.com
Tagi: leki biopodobne, biofarmaceutyki, biotechnologia

Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   16   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google