Historia czekolady - kasztanki

Historia czekolady - kasztanki

Czekolada została odkryta przez europejczyków w XVI wieku w Ameryce Środkowej. Tamtejsze plemiona piły ją w ilościach takich, jak dziś pijamy herbatę. Pierwsza czekolada pitna nie była taka słodka, jak chociażby malaga tikitaki i kasztanki.

Podobne wpisy

logo wpisu Foteliki samochodowe świetnie się sprzedają

ManU

Foteliki samochodowe świetnie się sprzedają

Każde urodzenie to wielki cud o ogromne szczęście w rodzinie. Niektóre pary latami starają się o dziecko i gdy w końcu nadejdzie szczęśliwy dzień rozwiązania są najradośniejszymi osobami na świecie....

Moda na słodkie czekoladki, takie jak tiki taki i kasztanki przyszła dopiero dużo później. Pierwsza czekolada była podawana w formie pitnej i była bardzo gorzka. W Europie rozpowszechniła się dopiero dużo później.

Dopiero sto lat później stała się popularnym napojem wśród ówczesnych elit. Była ona pijana niczym dzisiejsza kawa. Nikt na pewno nie wręczał wtedy czekoladek takich jak malaga tikitaki i kasztanki na specjalne okazja w ramach prezentów.

Taka tradycja narodziła się dopiero kolejne sto lat później. Wraz z wielkimi przemianami społecznymi XIX wieku i masowością produkcji, również czekolady nie ominęły kapitalistyczne zmiany. Cukierników artystów tworzących dzieła słodkiej sztuki jak na przykład cukierki malaga tikitaki i kasztanki zastąpiły zmechanizowane fabryki.

W takich fabrykach do dziś oczywiście zmodernizowanych i pełnych najnowszej myśli technicznej i informatycznej wytwarzane są tiki taki i kasztanki. Wraz z upowszechnieniem się takich świąt, jak walentynki wzrosła sprzedaż czekoladek. Skorzystały na tym między innymi tiki taki i kasztanki.

Czekoladki te stały się bardzo popularne. Można powiedzieć, że od ery czekolady pitnej przeszliśmy do ery bombonierek.

Pozostałe zdjęcia


Tagi: malaga tikitaki i kasztanki, tiki taki i kasztanki, tikitaki
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   27   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google