Zużycie opon cz.2 ostatnia

Zużycie opon cz.2 ostatnia

Już wiemy, że zużycie opon zależy od zużycia znajdującego się na nich bieżnika, ale także ważna jest głębokość takiego bieżnika, która wpływa zasadniczo na bezpieczeństwo jazdy samochodem, zwłaszcza, jeśli bardzo dużo jeździmy po dziurach i kałużach. I wtedy od głębokości bieżnika zależy jak nasz samochód będzie się zachowywał po najechaniu na taką kałużę. Jeśli opony mają bieżnik o płytkim wgłębieniu to oznacza znaczne zużycie opony to nasz samochód będzie się ślizgał, nie będzie się dobrze trzymał nawierzchni.

Podobne wpisy

logo wpisu Znakomite pokrowce samochodowe

Puchatek

Znakomite pokrowce samochodowe

Myślisz o tym, w jaki sposób zadbać o czystość i piękny wygląd wnętrza swojego auta? Znakomitą alternatywą są wysokiej jakości pokrowce samochodowe, które w efektywny sposób zapobiegają wszelkiego rodzaju zabrudzeniom tapicerki. Doświadczeni producenci dokładają...

Natomiast nowe opony fulda mają lepszą przyczepność. Możemy sobie to bardzo łatwo wytłumaczyć, że bieżnik o głębokości 4mm ma przyczepność do podłoża tylko w 70% i tak mają nowe opony fulda, natomiast opony fulda o 1, 6 mm tylko 40%. Jest różnica? Jest i to zasadnicza.

Kiedy jeździmy po mokrej nawierzchni tylko i wyłącznie głębszy bieżnik jest wstanie szybciej osuszyć opony i felgi sklep inaczej można wpaść w poślizg. Mówi się również, że felgi sklep, na której trzyma się zużyta opona lepiej hamuje na suchej nawierzchni niż ta z głębszymi rowkami. Ale pamiętajmy o jednym idąc tym tokiem myślenia, że guma, z której zrobiona jest opona już nie ma takich swoich właściwości jak nowa.

Zwracajmy również uwagę na nasze felgi sklep, bo to również wpływa na stan naszej opony. .

Pozostałe zdjęcia


Tagi: www.windowssite.pl, ,
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   35   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google