Leki generyczne

Leki generyczne

Czy słyszałeś kiedykolwiek i gdziekolwiek na temat rynek leków generycznych? Nie na pewno nie? A z pewnością nie raz kupiłeś lek generyczny. Lek generyczny są to wszystkie te leki generyczne bez recepty, wszystkie te, które widzisz na półkach w aptece. Takie oznaczenie w Polsce jest mniej znane, bo pochodzi on od skrótu angielskiego.

Podobne wpisy

logo wpisu Tanie koszulki reklamowe

Puchatek

Tanie koszulki reklamowe

Marzysz o tym, aby posiadać koszulki z własnym nadrukiem? Już teraz jest to możliwe. Zamów więc profesjonalnie wykonane nadruki na koszulkach zielona góra to miasto wielu możliwości, dzięki czemu z całą pewnością każdy z najdzie coś...

Oprócz tego, że na rynku polskim pojawiły się leki Otc to jeszcze zauważyć można reklamowane przez firmy farmaceutyczne leki generyczne. Można ten lek generyczny kupować bez ograniczeń. Wiadomo, że z pozoru te same leki oryginalne są sprzedawane w aptece i posiadają większa dawkę czynną, niż lekigeneryczne sprzedawane w markecie, które mają tę dawkę mniejszą.

Nie wszystkie jednak zamienniki są na liście Ministerstwa Zdrowia. Zamienniki mogą powodować drobne, mniej szkodliwe skutki uboczne tak jak np. ból głowy, o czym powinny poinformować firmy farmaceutyczne w ulotce.

Firmy farmaceutyczne winny wyszczególnić, że zbyt duża dawka tego leku może tylko i wyłącznie zaszkodzić pacjentowi. Wprowadzenie na rynek leków tego typu rynek leków może spowodować znacznego zmniejszenia kosztów leczenia pacjenta a tym samym zwiększenia dostępności nowoczesnych leków. A przecież to jest ważne w leczeniu.

Takie leki są nawet do 80% tańsze niż leki oryginalne. Jest też tak i taka jest prawda, że ludzie będą kupować częściej zamienniki, niż przepisywane leki oryginalne. .Na podstawie serwisu: 10heads.pl/menu-witryny/nasza-oferta/oferta

Pozostałe zdjęcia


Tagi: leki oryginalne, lek generyczny, rynek leków
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   31   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google