Plan rozwoju miasta

Plan rozwoju miasta

Od przyszłego roku w warszawie ma wystartować projekt o nazwie "zielone osiedle". Projekt ma na celu utworzenie ogrodu na każdym osiedlu. Nie wiadomo jeszcze kto będzie odpowiadał za projektowanie ogrodów warszawa wyłoniła 3 firmy, które mają przedstawić plan zagospodarowania przestrzeni na 4 największych osiedlach.

Podobne wpisy

logo wpisu Zadania dzisiejszego ślusarza

ManU

Zadania dzisiejszego ślusarza

Ślusarstwo Warszawa jest bardzo obszernym działem rzemiosła. Można wyróżnić ślusarstwo Warszawa narzędziowe - chyba to najbardziej popularne skojarzenie z tum fachem. Tacy ślusarze nazywają...

Pomysł został przyjęty entuzjastycznie, jednak nie brakuje krytyki, zwłaszcza odnośnie kosztów jakich wymaga zakładanie ogrodów. Warszawa ma przeznaczone środki na zagospodarowanie przestrzenne, jednak nie są to pieniądze wystarczające na zakładanie ogrodów. Warszawa będzie musiała zmienić budżet, lub pozyskać inwestora, jeśli chce podnieść ten trudny w wykonaniu plan.

Szacuje się, że koszt inwestycji będzie oscylował w granicach 400mln złotych. 35% pokryją środki unijne. Najwięcej kosztuje projektowanie ogrodów.

Warszawa na wyłonić firmę realizująca projekt na drodze przetargu, jednak już teraz mówi się, że koszta projektu wyniosą około 150 mln. Trzeba pamiętać że projekt to jedynie część inwestycji, a ogromnym wydatkiem będzie zakładanie i aranżacja ogrodów. Warszawa ostatni raz przeprowadzała taką inwestycję budując pałac kultury.

Istnieje również szansa, że zlecenie zostanie podzielone na dwie firmy, jedną która zajmie się projektem, oraz drugą, której przypadnie założenie i aranżacja ogrodów. Warszawa musi się również liczyć z kosztami utrzymania, którymi planuje się obciążyć spółdzielnie mieszkaniowe, na których terenach zostanie przeprowadzone zakładanie ogrodów. Warszawa jest drugim miastem w polsce, w którym zaplanowano projektowanie ogrodów.

Warszawa ma pójść śladem poznania, w którym została już zakończona aranżacja ogrodów warszawa po tej inwestycji zyska bardzo wiele na urodzie.


Tagi: www.windowssite.pl, ,

Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   115   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google