windykacja to ciężki kawałek chleba

windykacja to ciężki kawałek chleba

Praca komornika jest o wiele trudniejsza, niż się by to mogło wielu osobom wydawać. Odzyskiwanie długów to ciężka praca, zresztą nie zawsze skazana na sukces. Windykacja długów rzadko kojarzy się w społeczeństwie z egzekwowaniem sprawiedliwości.

Podobne wpisy

logo wpisu windykacja i wierzytelnosć

Czarny

windykacja i wierzytelnosć

Windykacja, wierzytelności, windykacja należności. Czy znasz kogoś, komu te zwroty się dobrze kojarzą? Prawdopodobnie nie, chyba że utrzymujesz się ze ściągania długów....

Tak jak sędziowie mają ważyć, co jest słuszne, tak komornicy są swoistym robin hoodem. Z tym, że są ślepi niczym Temida, przez co najczęściej wcale nie zabierają bogatym i nie dają biednym. W opinii społecznej windykacja długów kojarzy się z mafijnymi interesami i bezdusznym wujkami scroogeami, którzy tylko czekają, by wyrwać nam nasze ciężko zarobione pieniądze.

Nie, zdecydowanie windykacja długów nie przynosi komornikom poważania społecznego. Odzyskiwanie długów nie jest problemem tylko dla dłużników. Także wierzyciele muszą ponieść często duże koszta, jakie niesie za sobą windykacja.

Windykacja często nie jest skuteczna. Nawet może nie być w tym winy samego komornika. Komornicy w Polsce najczęściej dobrze wykonują swoją pracę.

Chodź oczywiście, znajdują się, jak w każdym zawodzie, czarne owce, które psują opinię całemu samorządowi komorniczemu. Z tego powodu utarło się przekonanie, że odzyskiwanie długów w Polsce jest niezwykle drogie. Owszem, jeśli dochodzimy wielu wierzytelności, to musimy często spodziewać się, że nie odzyskamy swoich pieniędzy.

Mało tego będziemy musieli ponieść wszelkie koszta, jakie niesie za sobą windykacja. .

Pozostałe zdjęcia


Tagi: www.windowssite.pl, ,
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   74   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google