odzyskiwanie opłat półkowych- jak?

odzyskiwanie opłat półkowych- jak?

Odzyskiwanie opłat półkowych to nic innego jak zwrot nienależycie pobranych świadczeń pieniężnych. Czyli tak zwane opłaty półkowe. Ich naliczanie jest zabronione i regulowane ustawą z 93r.

Podobne wpisy

logo wpisu Prezenty od fundacji wawel z rodziną

Luk

Prezenty od fundacji wawel z rodziną

Dzieci z domu dziecka nr 33 w Świdniku od firmy Wawel otrzymała fantastyczny prezent na święta. A mianowicie ufundowano buty dla wszystkich...

o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wiedząc to, możemy zadbać o odzyskiwanie opłat półkowych. Są one wymuszane praktycznie w każdej sieci handlowej.

Dostawcy muszą poświęcić spory procent obrotu, aby zaistnieć na sklepowych półkach. A przecież za to już płacą marżę handlową. Markety jednak wykorzystują swoją przewagę i działają nieuczciwie, wciąż pobierając opłaty półkowe.

Dlatego producenci buntują się i decydują się na odzyskiwanie opłat półkowych drogą sądową. Nie jest to takie proste, ponieważ markety w umowach z dostawcami nie określają opłat wprost. Opłaty półkowe to według nich dobra reklama, marketing, czy bonusy lub urodziny sklepu.

Okazji jest wiele do pobierania haraczu. Jedni dostawcy się na niego godzą, chcąc utrzymać swoją pozycję na rynku i aby nadal istnieć w danym markecie. A inni wybierają odzyskiwanie opłat półkowych i wygrywają sprawy.

Za ich stroną przemawia sama ustawa. W związku z tym wystarczy zebrać szereg dowodów, które świadczą o tym, że dana sieć handlowa wymuszała opłaty inne niż marża handlowa i sukces gwarantowany. Odzyskiwanie opłat półkowych to rzecz jasna zerwanie współpracy z daną siecią handlową.

Dlatego dostawcy boją się ryzyka. Jednak jeśli opłaty obecnie wciąż idą w górę, pewnie więcej producentów wybierze odzyskiwanie opłat półkowych, niż trwanie w sklepie, który wymusza na nich tak duży haracz.


Tagi: odzyskiwanie opłat półkowych, opłaty półkowe, odzyskiwanie opłat półkowych

Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   154   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google