Gniazdka elektryczne kwestia bezpieczeństwa

Gniazdka elektryczne kwestia bezpieczeństwa

Instalacja elektryczna jest podstawą każdego, współczesnego domu. Jednak jak się okazuje jej montaż i projektowanie, to nie lada wyzwanie. Często zastanawiamy się dlaczego gniazdka elektryczne iskrzą, kiedy coś do nich wkładamy.

Podobne wpisy

logo wpisu Jak działają kotły co

Sandra

Jak działają kotły co

Wszyscy wiedzą skąd bierze się ciepło. Każdy odpowie, że wytwarzają je piece co. Sam proces spalania nie jest skomplikowany. Kotły na węgiel spalają węgiel lub drewno i poprzez emisję ciepła, wytwarzanego przez...

Za którymś razem mamy wrażenie, że może to wina złej instalacji. Otóż nie. Gniazdka elektryczne iskrzą, ponieważ pierwszy kontakt wtyczki z bolcem to spory kopniak prądu. I kiedy pojawia się różnica ich średnic nie stykają się dokładnie występuje ten charakterystyczny proces.

Jeśli jednak iskry występują cały czas, nawet po dokładnym włożeniu wtyczki, zaczyna się robić niebezpiecznie. Może to oznaczać problemy z instalacją elektryczną, np. brak uziemienia, które zabezpiecza ludzi i podłączone urządzenia.

Kłopotliwe może okazać się złe rozmieszczenie gniazdek lub instalacja elektryczna zaprojektowana nieadekwatnie do potrzeb mieszkańców, rozmieszczenia pomieszczeń oraz maszyn, które chcemy tam podłączyć. Inna, ważna kwestia to zwarcie elektryczne. Trzeba być czujnym, ponieważ korzystając na raz z kilku odbiorników a każdy z nich posiada natężoną moc można doprowadzić do wytworzenia ciepła, a to w konsekwencji do zwarcia.

Dlatego szanujmy nasze gniazdka elektryczne i ich wytrzymałość. Wystarczy rozsądnie rozdzielić pracę urządzeń, aby nie połączyły się ze sobą dwa kable, nie posiadające izolacji. Priorytetem w izolacji elektrycznej jest zachowanie bezpieczeństwa.

Musimy realnie określić zagrożenie, wynikające, np. z dokonywanych napraw gniazdka lub przewodów gołymi rękoma.

Pozostałe zdjęcia


Tagi: www.windowssite.pl, ,
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   21   Głosuj na nie

Statystyki wyświetleń:

Poleć nas na: Dodaj do śledzika wykop twitter Facebook Gadu - Gadu Google